fbpx

Děkujeme, že jste dorazili!

Na Maker Faire přišlo přes 2000 lidí a my věříme, že to byl teprve začátek! Vyplňte nám prosím dotazník a zůstaňte tak informováni o dalších aktivitách v prostoru Pluhárny.

Fotky z prvního ročníku:


Světová přehlídka inovátorů a vynálezců

Co je Maker Faire

Maker Faire je největší světová přehlídka inovací, kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu. Je to setkání tvořivých a zvídavých lidí, které baví zkoušet nové věci a neformálně sdílet poznatky a zkušenosti v přátelském prostředí.

Zábavný jarmark, ale také veletrh pro makery, kde každý může představit svůj produkt, vychytávku, „hack“, experiment nebo koníček. Někteří se tak prezentují vůbec poprvé veřejně.

Kdo je maker

Maker je inovátor, vynálezce, kutil, designér i nadšenec. Je to každý, kdo se nespokojí s dostupnými věcmi, ale vytváří nové a zároveň si je nenechává pro sebe – sdílí je s ostatními. Je to zkrátka kutil 21. století.

Makerství je o zvídavosti, tvoření a inovacích. Nedefinuje se konkrétními činnostmi – přispívá ke zdravému sebevědomí, vzdělání, tvořivosti a k ekonomickému rozvoji.

Na Maker Faire jste mohli vidět:

Zavřená ulice a otevřená industriální hala

Maker Faire v Mladé Boleslavi představí unikátní prostory s historickou i technologickou hodnotou. Festival veřejnosti poprvé otevře industriální halu v areálu národní kulturní památky – Střední průmyslové školy. Programem ožije také ulice před budovou školy, kde se kromě interaktivních instalací představí i originální pojízdná dílna – FABLab Experience.

Nabitý program pro všechny zvědavé

Program festivalu zahrnuje přes 20 inovátorů a kutilů a jejich projektů. Mezi ně se řadí jak tradiční řemesla, tak i moderní technologie. 

Své unikátní hudební nástroje a vědecké přístroje amatérské výroby představí Technický klub mládeže. Zájemce o interaktivní experimenty a fyzikální zákonitosti pak osloví prezentace IQ Landia – moderní science centrum z Liberce a z nedalekého Železného Brodu dorazí Karel Sobotka, který jako jeden z posledních ručně tvoří unikátní skleněné figurky.

Odborné přednášky ve Vzdělávacím centru Na Karmeli

Prohlídky historických objektů strojní pletárny a výrobny motorových pluhů Excelsior – významných technických památek Mladé Boleslavi

Komentované prohlídky unikátního objektu postaveného roku 1887 budou probíhat v sobotu 21.9. v rámci festivalu Maker Faire a ujme se jich člen Sdružení historiků ČR  Jiří B. Sturz. Prohlídky budou probíhat v 15, 16 a 17 hodin.

Více informací o historii naleznete zde.

Seznam všech projektů:Praktické informace

Kdy a kde akce probíhá

Areál festivalu bude otevřen návštěvníkům 21.-22. září 2019. Oba dny od 10:00 do 18:00. Program Na Karmeli bude pouze v sobotu.

Vstupné na akci

Vstup na festival je zdarma. Pár hodnotnějších workshopů je zpoplatněno, vezměte si proto drobnou hotovost. 

Občerstvení

V areálu budou stánky s občerstvením a pitím (i pivem :-). Vlastní svačinu si můžete vzít také.

Zákazy v areálu

Do areálu je zakázáno vstupovat se zbraněmi, alkoholem a jinými omamnými látkami a psy.

Parkování

V areálu festivalu neni možné parkovat, doporučujeme použít přilehlá parkoviště, např. v Parkovacímu domu U Jaselské Ulice

Mapa areálu

Vstup zdarma! Přijďte!  

Generální partneři

Organizátoři


Mediální partneři